Woda z dodatkiem aloesu to świetna alternatywa dla osób, nieprzepadających za kranówką
Woda aloesowa

Czy warto pić wodę z dodatkiem aloesu?

 

Woda z dodatkiem aloesu to świetna alternatywa dla osób, nieprzepadających za kranówką. Jest też zdecydowanie zdrowszym zamiennikiem dla słodkich napojów gazowych. Pozostaje przy tym smaczna i bogata w wiele wartościowych mikroelementów. Woda aloesowa stała się w ostatnich latach popularna, warto więc poznać ją bliżej.

Prozdrowotne właściwości aloesu

Aloes od dawna kojarzony jest ze swoimi kojącymi właściwościami. Wbrew pozorom jego pozytywne działanie nie ogranicza się wyłącznie do skóry, ale obejmuje także trawienie czy układ nerwowy człowieka. Woda aloesowa polecana jest osobom, zmagającym się z silnym stresem. Zawarty w niej potas łagodzi objawy napięcia. Minerał ten jest nieodzowny nie tylko w przypadku działania czynników stresogennych, ale także podczas choroby. To wówczas organizm człowieka potrzebuje szczególnego wsparcia w regeneracji sił. A woda aloesowa:

  • dobrze nawadnia, co przydaje się chociażby podczas przeziębienia,
  • wspiera układ odpornościowy, dzięki czemu organizm lepiej radzi sobie z infekcją oraz stanami zapalnymi,
  • jest źródłem wielu witamin, między innymi witaminy C.

Po dobrej jakości wodę aloesową mogą spokojnie sięgać osoby prowadzące zdrowy tryb życia. Sprawdzi się po treningu, ale także podczas spaceru czy zwykłego dnia pracy. Zawarty w niej aloes pozytywnie wpływa na metabolizm, pomaga radzić sobie z zaparciami czy wzdęciami.

Woda aloesowa na co dzień?

Wodę aloesową można pić w naturalnej postaci lub dodawać do ulubionych napojów, koktajli, a nawet lodów. W schłodzonej wersji doskonale orzeźwia. Z uwagi na optymalny skład warto uzupełniać nią koktajle, spożywane w upalne dni lub wybierane po intensywnym wysiłku fizycznym. Woda aloesowa przyda się też osobom pracującym umysłowo. Wspiera w końcu układ nerwowy, uodparniając go na stres oraz pomagając radzić sobie z wielogodzinnym skupieniem. Niemniej jednak dietetycy przestrzegają przed bezrefleksyjnym sięganiem po gotowe produkty. W racjonalnych ilościach aloes sprzyja prawidłowemu trawieniu, ale w nadmiarze żel pochodzący z tej rośliny może obciążać układ pokarmowy. Poza tym wody aloesowe różnią się składem. Warto upewnić się, że lądujące w sklepowym koszyku produkty, nie zawierają znacznych ilości cukru czy konserwantów. Najlepiej sięgać po naturalną wodę mineralną, uzupełnioną wyłącznie wyciągiem z aloesu. Nie ma sensu pić jej hektolitrami, rozsądnie natomiast włączyć wodę aloesową do swojego menu. Dostarcza organizmowi wielu cennych minerałów i witamin. Ma też właściwości łagodzące i uspokajające. Tym cenniejsze w czasach, kiedy tak wielkim problemem są problemy skórne oraz zaburzenia psychiczne.

Flower obraz autorstwa Racool_studio - www.freepik.com