Aloes znany jest już na całym świecie ze swoich korzystnych dla skóry właściwości
Woda aloesowa

Woda aloesowa – cudowny napój

 

Aloes znany jest już na całym świecie ze swoich korzystnych dla skóry właściwości. Doceniono go w branży kosmetycznej i aktualnie znaleźć można wszystkie rodzaje kremów, toników, balsamów, maseczek czy płynów do mycia, w których jest on dodatkiem. Nieco mniej, a niesłusznie, mówi się o wodzie aloesowej jako produkcie spożywczym. Przeczytaj, co zyskujesz poprzez jej picie.

Aloes – wyjątkowa roślina

Sam aloes znany jest już od dawna i od samego początku pomaga ludziom jako środek leczniczy. Wykorzystuje się go również jako naturalny antybiotyk. Wykazuje wiele pozytywnych działań od wewnątrz, mimo to wciąż wiele osób stosuje go tylko od zewnątrz, w celu między innymi likwidacji poparzeń słonecznych czy nawilżenia suchej cery. Jeśli jednak chodzi o jego wpływ na ludzki organizm jako lek, to jest nieoceniony. Ochrania on przed stresem oksydacyjnym i wzmacnia serce, oczyszcza krew a także zapobiega kamicy nerkowej. Dodatkowo używa się go do łagodzenia bólu stawów, bólów wrzodowych oraz osłabiania stanów zapalnych, a także w celu zapobiegania grzybicy. Stosują go osoby z zespołem jelita drażliwego oraz borykające się z innymi chorobami i zaburzeniami związanymi z trawieniem.

Bogate źródło cenionych substancji

Aloes wpływa korzystnie na organizm między innymi dzięki wysokiej zawartości witamin i minerałów. Notuje się szczególnie duże ilości witaminy C oraz potasu. Woda aloesowa zawiera również przeciwutleniacze i kwas foliowy (https://www.bee.pl/vera-farm-napoj-aloesowy-z-czastkami-aloesu-1-5-l_p998417.html). To one przyczyniają się do wzmocnienia odporności, a także neutralizowania zarówno negatywnego działania czynników zewnętrznych, jak również wolnych rodników, które prowadzą do szybszych procesów starzenia. Oprócz wspomnianych wyżej związków w aloesie znaleźć można też witaminy A, E oraz B, żelazo, cynk, miedź, sód, wapń, magnez czy chrom, a także związki fenolowe.

Szybsze chudnięcie

Woda aloesowa pomaga w trawieniu, co było już wcześniej zasygnalizowane. Oprócz tego sprawia, że organizm zostaje nasycony korzystnymi dla niego witaminami i minerałami. Jest on więc dobrym uzupełnieniem zdrowej diety, która ma na celu zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Regularne stosowanie wody aloesowej rzeczywiście prowadzi do utraty wagi, zatem jest ona polecana wszystkim osobom na diecie.

Picie wody aloesowej może przynieść Twojemu organizmowi sporo korzyści, dlatego warto po nią sięgnąć. Można przygotować ją we własnym zakresie lub kupić już gotową. Przez niektórych określana jest jako superfood, ponieważ wykazuje imponujące właściwości. Wybranie aloesu w tej postaci i wypijanie go regularnie może okazać się wyjątkowo zdrowe dla Ciebie.

Flower obraz autorstwa Racool_studio - www.freepik.com